top of page

תובנות על חיבורי חומרוח

אלרגיות הן בחירה נשמתית לא להכניס לגוף שלנו מזון שאינו תומך אנרגטית במסע החיים שבחרנו לחיות

אנחנו נולדים עם מטען גנטי ייחודי המבוסס על תהליכי חיים שעשינו בגלגולים קודמים*.

אם למשל בחוויות חיים קודמות למדנו להתחבר אל האדמה, לעבוד בחקלאות, לעבד את האדמה, להזין את הגוף, לקצור, לקטוף, לבשל, לבנות בית, להתפרנס, היינו צריכים מזון שיתמוך בחוויות חיים אלה. חוויות חיים מסוג זה מצריכות מזון המתעכל לאט, המחבר את הגוף אל הקרקע, המזין את הגוף בכוח פיזי. מזונות בעלי תדר אנרגטי של מים ואדמה.

למשל מזונות מהסוגים הבאים:

לחם מלא,

תפוחי אדמה,

ירקות שורש,

בשר בקר,

מאכלים מבושלים.


בעידן בו אנו חיים כיום, רוב אוכלוסיית העולם כבר אינה עוסקת בחקלאות וכדור הארץ כולו עובר תהליכי עיור מואץ (מעבר אל העיר). בני אדם רבים שחיו כחקלאים בגלגולים קודמים נדרשים לפתח יכולות חדשות להן העולם זקוק - יכולות המבוססות על ידע (מחשוב), שירותים, תעשייה, מדע, טכנולוגיה ועוד... יכולות אלה מצריכות עבודה בתדר גבוה יותר מעבודה חקלאית. ברבות מהעבודות יש צורך בתקשורת מהירה, יכולות למידה ותפעול, יכולות יצירתית, יכולת פתרון בעיות, יכולות לניהול, יכולת להשלים משימות מורכבות.

פעילויות כאלה מצריכות מזון בעל תדר אנרגטי של אש ואוויר:

פירות וירקות,

לחם קל,

דגים,

קטניות,

עוף או ללא מאכלים מן החי בכלל,

המאפיין של מאכלים אלה הוא שהם אינם מצריכים ממערכת העיכול אנרגיה רבה. כלומר הם מתפרקים מהר ומזינים את המרכזים האנרגטיים העליונים במהירות. סוג העבודות שתארתי מצריך אנרגיה זמינה של אש ואוויר לצורך תפקוד מייטבי. אני עושה הכללה ברשימה הדלה של סוגי המזון שהצגתי רק כדי להמחיש את התאמת המזון לסוג אורח החיים של האדם. אצל לידי העידן החדש, ילידי שנות ה 2000 והלאה, המגמה הזו קיצונית יותר והם נמשיכים למזונות עתירי סוכר, מוזנות מעובדים שההרכב התזונתי שלהם כולל אנרגיית אש רבה (מזונות מסוכרים) שמתכלה מהר ומותירה אותם חסרי שקט, "מופרעי קשב" ומתוסכלים. עלינו ללמד אותם לאזן את עצמכם עם מזונות טבעיים קלים לעיכול ומה שפחות מעובדים.


אז מה הקשר לאלרגיות?

החוכמה הנשמתית של האדם מאפשרת לו לתכנן את תסריט החיים בהתאם לאורח החיים שעתיד לחוות בגוף החומר עוד לפני שנולד, כך שיתמוך בו אנרגטית. הנשמה בוחרת תכונות D.N.A התומכות בסוגי מאכלים מסויימים ודוחות סוגי מאכלים שאינם תומכים בסגנון החיים המתוכנן לאדם. למשל אדם שאמור לעבוד עם הראש, להיות יצירתי ובעל רעיונות יבחר במערכת עיכול שמסוגלת לעכל אוכל בצורה מהירה. התזונה האופטימלית עבורו תהיה אכילה כל כמה שעות, ללא רווחים גדולים מידי, אוכל קל לעיכול, עדיף סוכר מפירות וירקות - אנרגיה של אש ואוויר שתזין את המרכזים האנרגטיים הגבוהים במהירות. אותו אדם יכול למשל לפתח צליאק - קושי לעכל גלוטן - מאפים ולחמים. מדוע דווקא גלוטן? משום שהטבע של הגלוטן הוא להדביק - (Glue) באנגלית דבק. המולקולות של הגלוטן נדבקות אחת לשנייה ויוצרות את הבצק הדביק כשמוסיפים מים. היציקה הזו נכנסת לקיבה של אותו אדם ומקשה על תהליכי העיכול, זוללת לו אנרגיה, מעייפת, יוצרת כאבי בטן, נפיחות ומקשה על תהליך העיכול.


לפי הרקורד הנשמתי אנו בוחרים תזונה שמיטיבה עמנו ועלינו לבחון היטב איזה מזון זורם בהרמוניה במערכת העיכול שלנו ואיזה מקשה אליה. עדיף להמנע ממזון שלא תומך בנו אנרגטית ויוצר אלרגיה - הוא יוצר כאבי בטן, קשיי עיכול, עייפות וחוסר צלילות ובמקרים מסויימים אפילו סכנת מוות. הגוף פשוט אומר לנו - אל תכניס לתוכי את הרעל הזה!

אז אלרגיה זו לא תקלה, אלא בחירה נשמתית מושכלת לא להכניס מזון בעל תדר שנוגד את טבע שלנו על מנת לא להפריע לנו המשך התפתחות.


דיכוי מערכת החיסון לצורך החלשת האלרגיה

ישנם טיפולים שונים שמחלישים את מערכת החיסון ומונעים ממנה לפתח תסמיני אלרגיה. חשוב להבין שיש לכך מחיר - ההתנגדות תצטבר במקום אחר בגוף ותגרום לשיבושים שונים במערכות הגוף. לכן אין מה להלחם באלרגיה, אלא לקבל את בעובדה שהגוף מתנגד למזונות מסויימים ויש לכך סיבה שורשית - אנרגטית שאמורה לכוון אותנו על דרך האלימינציה - אלו מאכלים לא תומכים בנו ואילו כן.


לחצו על הקישור והשאירו פרטים אם מעניין אתכן/ם להעמיק בלימודי מודעות ולהתפתח אישית:


דני גולן

לימודי מודעות ותודעה.

לייעוץ אישי - 052-3869457 או לחצו על הקישור:


*המונח גלגולי חיים קודמים לא מדוייק משום שאין עבר הווה ועתיד, יש רק את הרגע הזה ולכן מדוייק יותר לומר "חוויות חיים אחרות.

18 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page