מדוע כדאי להקים אתר בוורדפרס?

חכמת ההמון מנצחת גם במקרה של אתרי קוד פתוח (וורדפרס, גו'מלה דרופל…).

אף חברת אתרים, בעלת מערכת הקמה וניהול אתרים שפיתחה בעצמה (קוד סגור), לא יכולה להתחרות בקהילה של אלפי מפתחים אשר יחד דוחפים, ללא מוטיבציה מסחרית, מערכת הקמת וניהול אתרים משוכללת ביותר ופשוטה לתפעול.

גלוי נאות – הניסיון שלי מבוסס על עבודה עם מערכת קוד פתוח של וורדפרס. בניתי עשרות אתרים בעזרת המערכת הנפלאה הזו: בלוגים, אתרים שעברו אפיון בעיצוב ייחודי (לא תבנית) אתרים מרובי שפות, אתרי קטלוג ועוד. יחד עם זאת אני שומע המלצות גם אל אתרי קוד פתוח אחרים, בעיקר ג'ומלה.

המגבלה היחידה במערכות הקוד הפתוח של וורדפרס היא יכולת המתכנת. עליכם למצוא מתכנת שמכיר ובנה עשרות אתרים, כזה שיש עליו המלצות. כל מי שטוען שוורדפרס היא מערכת מוגבלת, קשה לשימוש, שעובדת רק עם תבניות, פשוט לא מכיר אותה מספיק לעומק. מדובר ב"פלסטלינה" שצריך לדעת כיצד לשחק איתה. אפשר לעצב ולהתאים את המערכת לכל צורכי השיווק באינטרנט ללא כל מגבלה.

יתרונות הקמת אתר וורדפרס (קוד פתוח) על פני אתר שפתחה חברה עצמאית (קוד סגור) ?

1. חוסר תלות בחברה שבנתה את האתר – בוורדפרס בעל האתר אינו תלוי בחברה שבנתה את האתר. נגמרו המחויבויות. כמה פעמים שמעתם בעלי אתרים מבכים על הקשר עם החברה שבנתה להם אתר ותקועים בלי יכולת לקבל עזרה מגורם אחר? בוורדפס קוד האתר נשאר אצלכם. נמאס לכם או התאכזבתם ממתכנת אחד? תוכלו לעבור למתכנת אחר תוך 10 דקות ללא בעיה. דאגו להבטיח את זה בחוזה שעליו תחתמו עם מתכנת אתר הוורדפרס שלכם.

2. וורדפרס וקידום בגוגל – אתרי וורדפרס מתקדמים מהר יותר מאתרים אתרים אחרים במעלה תוצאות החיפוש של גוגל. שמועה מוכרת? חשוב לדייק: קהילת מפתחי וורדפרס משקיעה חשיבה בכל הקשור לקידום בגוגל. כך למשל, ישנו דגש מיוחד למבנה הקישורים והפיכתם לידידותיים לגוגל, ישנה אפשרות אופטימיזציה של זמן טעינת האתר, קוד האתר נקי ומותאם לקידום וישנם תוספי קידום רבים מאפשרים מדידה ובקרה לכל נושא הקידום האורגני בגוגל. זה לא אומר שאם יש לכם אתר בוורדפרס תגיעו אוטומטית לעמוד הראשון בביטויים תחרותיים. עדיין ניצב בפניכם אתגר קידום שבא לידי ביטוי ב- כתיבה השיווקית שוטפת (פרמטר קידום מובהק), אך קהילת וורדפרס הכינה עבורכם תשתית נפלאה.

3. קהילת וורדפרס – הקהילה מאחוריכם, משדרגת ללא הרף את המערכת, מוסיפה פיתוחים טכנולוגיים: פלאגינים וויג'טים (תוספי תכנות ללא עלות, או בעלות מינימאלית). הפיתוחים האלה מאפשרים למשל גמישות עבודה עם אתרים מרובי שפות, אינטגרציה עם אתרי רשתות חברתיות, הרשאות לריבוי כותבים באתר, פורומים, אין ספור סוגים של גלריות תמונות ועוד. הקהילה מנהלת מספר פורומים לפעיל בניהם – לחצו כאן>>. בנוסף כל מספר חודשים הקהילה מעדכנת גרסת מערכת ונותנת מענה לצרכים רבים של בעלי אתרי וורדפרס אשר מעלים בפניה בעיות ואתגרים.

4. עלות פיתוח – בונה אתר הוורדפרס שלכם, יכול לבנות אתר האתר על בסיס תבנית ולערוך בה שינויים, או שיבחר להקים את האתר מהתחלה ולהתאימו בדיוק לצרכים שלכם. בשני המקרים ישתמש במודולים קיימים וזמן עבודת הפיתוח יהיה קצר וזול בהשוואה למערכות קוד סגור. מדוע? כיוון שמתכנת וורדפרס לוקח מודולים קיימים (שפותחו בקהילה) ועושה בהם התאמות, בעוד מתכנת קוד סגור צריך להמציא ולכתוב קוד לכל מודול בעצמו.

כך או כך, מערכות הקוד הפתוח או הקוד הסגור אינן מחליפות כתיבה שיווקית איכותית באתר. אחרי הכל תשתית האתר חשובה, אך היא טכנית בלבד. נתקלתי באתרי קוד סגור מאוד מצליחים ובאתרי וורדפרס שכף רגלו של הקהל האינטרנטי אינה דורכת בהם. מה שמכתיב את איכות האתר הוא התוכן, ההיררכיה, חווית הגולש וההתנהגות שלו באתר.

מפתחי גו'מלה ומערכות קוד סגור מוזמנים לדיבייט.

#בלוגים #הקמתאתרבוורדפרס #כתיבהשיווקית

צפייה 10 תגובות