נקודת המוצא לשיווק באינטרנט

עודכן: 28 באפר׳ 2021

הכל יושב על הסיפור שלכם. אפילו החברות הגדולות ביותר בשוק התחילו מרעיון, רצון בסיסי לעשות יותר, ליצור, להביא לעולם משהו חדש. הם ישבו בחדרים קטנים, באוטובוס, בפיצריה, במרתף של ההורים…

היה להם מניע:


המניע לפעילות השיווק משפיע על התוצאות ברשת

תהליכי העבודה שלנו עם כל הלקוחות, ללא יוצא מן הכלל, נוגעים למוטיבציה / לדרייב של בעלי העסק. לא תמיד הרבדים האלה נחשפים בהתחלה, אבל תהליך האפיון חושף אותם. אנחנו מבררים יחד מה המניע לפעילות העסקית, בשלב מסויים אני פשוט שואל "למה אתם עושים את מה שאתם עושים". את התשובה לשאלה הזו אי אפשר לבלף. היא יכולה לצאת מדויקת או "ליד". ברוב המקרים זה לא הכסף או הצורך להתפרנס. כסף הוא תוצר נלווה לתהליך. אנחנו מנסים לנתק את הצורך מקבלת תמורה מיידית על הפעילות. לחיים יש תזמון משלהם להצגת תוצאות פעילותנו. לא פשוט להשקיע כסף וזמן ולא לצפות לפעילות בתמורה. אבל כאן טמון סוד ההצלחה. זה לא ניסיון להפחית ציפיות מתוצאות השיווק, אלא לפעול ללא תלות, מתוך אמונה, מסירות ואהבה למה שעושים. כך מתרחש הנס.

סיפור – מתוך ספר המתים והחיים הטיבטי (עמוד 103)

"בתקופת בודהה חיה קבצנית בשם "נשענת על שמחה". היא נהגה להתבונן במלכים, בנסיכים ובאנשים שמציעים מנחותיהם לבודהה ותלמידיו, ולא היה דבר שרצתה בו יותר מאשר להיות מסוגלת לעשות זאת גם כן. לכן יצאה לקבץ נדבות, אבל בסופו של יום היה בידה רק מטבע קטן אחד. היא לקחה אותו לסוחר השמן כדי לקנות מעט שמן. הסוחר אמר לה שלא תוכל לקנות דבר בסכום כה קטן, אבל כששמע שברצונה לקנות מנחה לבודהה, ריחם עליה ונתן לה את השמן שרצתה. היא לקחה אותו למנזר, והדליקה בו מנורה. היא הניחה אותה לפני בודהה והביע את המישאלה הזו: "אין לי דבר להציע מלבד מנורה קטנה זו, אבל דרך מנחה זו, מי יתן ובעתיד אוכל להתברך במנורת החכמה. מי יתן ואשחרר את כל הברואים מחשכתם. מי יתן ואטהר אותם מבערותם, ואוביל אותם להארה."

אותו הלילה כבו כל המנורות האחרות, אבל מנורתה של הקבצנית בערה עד השחר, ואז הגיע תלמידו של בודהה מודגאליאיאנה לאסוף את המרונות. כאשר ראה שהמנורה עדיין בוערת, מלאה שמן והפתיל עדיין חדש, חשב, "אין כל סיבה שהמנורה תמשיך לבעור במשך היום", וניסה לכבות אותה. אבל המנורה המשיכה לבעור. הוא ניסה לחתוך את קצה פתילת המנורה באצבעותיו, אבל היא המשיכה לבעור. הוא ניסה לחנוק את השלהבת בקצה גלימתו, אבל היא עדיין המשיכה לבעור. בודהה הסתכל במעשה כל אותו הזמן ואמר: "מודגאליאיאנה, אם אתה רוצה לכבות את המנורה הזו לא תוכל. לא תוכל אפילו להזיז אותה, שלא לדבר על לכבות אותה. לו היית שופך מים מכל האוקיינוסים על המנורה, עדיין לא היית מצליח לכבות אותה. כל המים בכל נהרות והאגמים בכל העולם לא יוכלו לכבות אותה. מדוע לא? מכיוון שהמנורה הוצעה מתוך מסירות, מתוך טוהר הלב והמחשבה. ומניע זה הפך ליתרון גדול." כאשר אמר זאת בודהה ניגשה אליו הקבצנית, והוא ניבא כי בעתיד תהפוך לבודהה מושלם בשם "אור המנורה". המניע שלנו קובע את תוצאות מעשנו.

שחררו את הצורך בתוצאה מיידית, התמידו בעשייה, האמינו בתמורה שאתם מביאים עם העסק שלכם לעולם. השקיעו את את חדוות היצירה והעשייה, אהבו את מה שאתם עושים. כל שנותר הוא לאנרגיה לעשות את שלה, בעיתה… המשיכו לקרא על internet mentoring – אימון לשיווק באינטרנט>>

#אימוןלשיווקבאינטרנט #אינטרנטמנטורינג #מאמןשיווק

6 צפיות0 תגובות