top of page

תובנות על חיבורי חומרוח

סטיית העם היהודי, מלחמת 7.10.23 והמאבק בין המתפתחים לשמרנים

העם היהודי ממשיך דרכה של תרבות אטלנטיס, נועד להביא את בשורת יסוד האוויר לחיים באדמה. יסוד האוויר מייצג את אנרגיית התוכן, המידע, החוכמה, התקשורת, הלוגיקה, מדע ומועדות. היינו אמורים להמציא המון המצאות של שמירה על כדור הארץ, שימוש באנרגיה חדשה, הנעת חומר ללא גרביטציה, אקולוגיה, ועוד ועוד... לא סתם 22% מפרסי הנובל ניתנו ליהודים למרות השיעור הנמוך שלהם ביחס לשאר אוכלוסיות העולם. לא סתם אנחנו נקראים עם הספר, Start up nation.

למרות שעם היהודי פיתח את עצמו בארץ מאז הקמת המדינה ובארה"ב (אלו שני המרכזים היהודיים הגדולים בעולם), לאורך כל הדרך יש בתוכנו כוחות שמרנים מתחזקים, אשר מבקשים לחזור אל העבר, להאחז בקרקע, לחיות במדינת הלכה, להתמכר ולהמשיך להנות רק מהחומר. כוחות שמדגישים את הקיפוח, את הקורבנות, כוחות שהם בדיוק ההפך מכוחות הקידמה, ההתפתחות וההובלה.


מאז שנות השישים של המאה ה 20 הפכנו בישראל לרחמנים, המבקשים שקט ושלווה. הפכנו פסיביים, חיפשנו את הנוחות, את השלום, את הכסף הקל והתחלנו לפגר אחר מדינות ה OECD בהמון מדדים, במקום להוביל. כאן התחילה הסטייה שלנו כעם שנכנס לאיזור הנוחות. כבר ברור לנו שאיזור הנוחות הינו אוייב של תהליכי ההתפתחות אישיים של כל אחד ואחת מאיתנו, כך גם בייחס לתהליכי התפתחות של עם. עם השוקט על שמריו ונח על זרי הדפנה מול אוייביו, במוקדם או מאוחר מסכן את קיומו. כבר קרה בהיסטוריה האנושית המון פעמים וגם בהיסטוריה היהודית... למשל כאשר שלמה המלך סיים את מסעות הכיבוש שלו היו ימים של שקט בממלכה "איש תחת גפנו ותחת תאנתו", אשר בסופם הביאו לקריסת ממלכת שלמה ולפיצול בין ממלכת יהודה לישראל.


כך קרה שעצמנו עיניים וקיבלנו את המכה של מלחמת 7.10.23. היינו עסוקים בסחרור של פילוג, שיסוע ושינאת חינם, סביב מהפיכת משפטית מטופשת ושכחנו לשמור על עצמנו. שכחנו לעסוק בייעוד שלנו מול שאר העולם. שכחנו להשקיע את מירב המאמץ שלנו כעם בהובלת התפתחות וידע שכל מדינות העולם אמורות להנות ממנו כולל מדינות ערב וערביי מדינת ישראל בתוכנו. מלחמת 7.10.23 היא קריאת ההתעוררות ועדיין יש לנו בחירה האם לחזור להתעסק באנרגיה של מים ואדמה או להתמסר לאוויר. אנרגיה של מים = כל מה שקשור בעולם הרגשי, אנרגיה של אדמה = כל מה שקשור בבניית מסגרות חומר.


ההסבר הזה הוא רק קצה המטוטלת במשחק אינטרסים עולמי

אנחנו בעיצומו של תהליך פילוג אשר ניתן לראותו מתרחש במדינה שלנו ובמקביל בכל העולם. פילוג בין קבוצה אנושית אשר רוצה בהמשך התפתחות, קידמה, חופש בחירה, יוזמה ופריצה למרחבים חדשים לעומת קבוצה אנושית אחרת שמרנית, אחוזת פחדים, מבקשת לשמור על מסגרות ישנות של שליטה, למשל דת, אשר מגבילות את המשך התפתחות האדם. את הקבוצה הראשונה מובילות ארה"ב מדינות מערב אירופה, ישראל, אוסטרליה ועוד כמה מדינות לעומת ציר המדינות השני: סין, רוסיה, איראן ומדינות ערב שלא נמצאות עמנו בהסכמי שלום. כמובן שיש מדינות שמתנדנדות ויכולות לעבור מצד לצד.


הבעיה המרכזית היא שבתוך המדינות של שני הגושים ישנם אנשים המבקשים לדבוק בקידמה והתפתחות לעומת אחרים המבקשים שמרנות וחוסר התפתחות. במשך עשרות השנים הבאות וככל שהמלחמה בין שני הגושים שתארתי תתגבר, הפיצול יחריף ותתרחש הגירה של תושבים לעבר מדינות מתפתחות או לא מתפתחות. גלי ההגירה הללו יתרחשו בצל קרבות בין שני המחנות הללו, שלמעשה פתחות את מלחמת העולם השלישית. למרות שהבשורות לי לא נשמעות חיוביות סופן בכך שהמתפתחים יקבלו מימון אנרגטי מן הבריאה וינצחו את הלא מתפתים אשר יעלמו מעל בת ההיסטוריה. סבלנות.


התהליך הזה הינו מחלק מהתוכנית הבריאתית בגדולה ועל כך אספר בפוסט אחר.


תודה לדנה ריינשטיין שארחה אותי הפוסקאסט המורים 🙏

51 צפיות0 תגובות

留言


bottom of page