שיווק במדיה חברתית – תרומות לסרטן הערמונית

פעמים רבות בפגישות עם לקוחות, אני שומע מהם: "איזה תוכן שיווקי אפשר ליצור ברשתות חברתיות כשמדובר על טיפול בחרדה? על תרגום? על תרופות בבית מרקחת? על מכירת נדל"ן ועוד…זה בטח לא יעניין את קהל היעד שלי?"

אין קופסא כדי לצאת ממנה

ביצירה, כמו ביצירה אין מגבלות. המסגרות שהורגלנו לחשוב בהן חייבות לא רק להיפרץ אלא ממש להיעלם כדי ליצור רעיון שיווקי מקורי שעובד עבור העסק שלך. הקמפיין הבא הוא בהחלט דוגמא מעוררת השראה.

איך אפשר להעלות מודעות ולגייס תרומות לנושא כבד כמו סרטן?

רוב האנשים ששומעים את המילה סרטן רוצים להתרחק ממנה ומהמשמעויות שלה כמה שאפשר. כאן מטרת הקמפיין הייתה להעלות מודעות של גברים לסרטן הערמונית וסרטן האשכים, לעודד אותם ללכת לבדיקות תקופתיות ולגייס תרומות לתחום זה.

ליצור מנהג שהיה למסורת שכיף לאמץ – טרנד

יוצרי הקמפיין המציאו את מובמבר, או בשמו הידוע בעולם movember = moustache+November. הם ייסדו מנהג שהחל באוסטרליה ב-99' בו גברים בכל העולם מגדלים שפם במהלך חודש נובמבר ומורידים אותו בחגיגיות בסוף החודש. השפם מסמל את המודעות לבריאות הגבר ובמהלך החודש נאספות תרומות למען מטרה זו. שיווק במדיה חברתית נתן את התנופה לקמפיין.

בשנים האחרונות הקמפיין מצליח במיוחד – למה?

1. דבקות במשימה – התמדה, התמדה והתמדה של שנים הובילו ליצירת מסורת שנתית שהיקפיה הולכים וגדלים בכל העולם!

2. Time limited – נבנה מומנטום מסוים. בכל חודש אחר בשנה תראה די דביל אם תסתובב עם שפם אבל רק בנובמבר, לחודש ימים בלבד זה הכי טרנדי שיש…

3. מתובל בהומור – זה מצחיק את כולם, כייפי ומוציא מהשגרה. לגברים שמגדלים את השפם זו חוויה שונה, בנות הזוג שלהם מגיבות לעניין, הסביבה הקרובה, משפחה, חברים, עבודה. נוצר עניין, נושא קליל לשיחה, לבדיחות…

4. שיווק במדיה חברתית – כל אחד שמגדל שפם מוזמן להעלות את התמונה שלו לאתר האינטרנט הרשמי של "מובמבר" ולגייס תרומות ("ספונסר") עבור השפם שלו. ברגע שחבר שלך מופיע שם אתה נהיה מעורב ושמח לשים על כך קצת כסף ועוד בשביל מטרה כל כך טובה….כמובן שזה רץ בפייסבוק, בבלוגים, ביוטיוב:


החיבור בין הonline ל offline יוצר את היתרון היחסי של הקמפיין – משהו שקורה במציאות הפיסית עולה לרשת ויש שיח בין שני הגורמים.

5. יצירת שפה פנימית סביב הרעיון השיווקי – חודש נובמבר הופך להיות "movember", חבר שתומך בגידול השפם שלך ותורם מכונה " mo bros", ובת זוגתך התומכת בתהליך נקראת "mo sistas", מסיבות הורדת השפם נקראות Gala parte'…השפה הזו מחזקת את הבאזז.

6. שיא של חגיגה – יש כאן תהליך. גידול השפם מתחיל ממראה פנים חלק-עובר לזיפים – שערות של ממש – עיצוב וטיפוח השפם. הכל ויזואלי, הכל ניתן לתיעד ושיתוף במדיה חברתית. בסוף החודש מגיע רגע השיא בו מסירים את השפם במסיבות רוויות אלכהול, שגם הן חוויה בפני עצמה שניתנת לתיעוד ושיתוף…

מבחן התוצאה:

עכשיו זו כבר תופעה עולמית מפורסמת, עשרות מיליוני דולרים נתרמים באמצעות הקמפיין והמודעות של גברים בכל העולם לסרטן גוברת.

רוצים לעסק או לחברה שלכם רעיון שיווק יצירתי באינטרנט שיסחוף אחריו את קהל היעד ?

אם יש לכם אומץ להעז, נשמח להמציא עבורכם רעיון כזה.

#קמפייניםיצירתייםברשתותחברתיות #שיווקבמדיהחברתית