Wix כובשת את עולם בניית האתרים עם Wix code

עודכן: 12 באפר׳ 2021

אתמול השתתפתי ב Meetup של Wix במשרדים בנמל תל אביב ונחשפתי לעצומה של המערכת שהפכה בקיץ האחרון (26.7.17) ממערכת קוד סגור למערכת לבניית אתרים בקוד פתוח באמצעות: Wix Code. כל המגבלות שהיו לוויקס וחיכינו שהצוות שלהם יפתח, כבר לא רלוונטיות – ניתן לפתח כל אלמנט שתרצו בצורה עצמאית בתוך Wix.

עושים זאת בשתי דרכים:

  1. על ידי שימוש באלמנטים קיימים בתוך המערכת.

  2. על ידי כתיבת קוד בצורה עצמאית בתוך המערכת.


בסיס נתונים דינאמי

באמצעות פיתוח בסיס נתונים דינמי ניתן להוסיף לאתר אין סוף תכנים שיוצגו לפי דרישת הגולש אך לא צריך לבנות אותם עצמאית דף אחר דף. כלומר ויקס פיתחו מערכת שמאפשרת שליפת נתונים מבסיס נתונים (Data Base) ובנייה שלהם בצורה אוטונומית בתוך דף אתר. האלמנט הזה חוסך זמן רב ומאפשר למשל לבנות חנויות עם אלפי מוצרים תוך זמן קצר מאוד (בשיטה הישנה לכל מוצר צריך היה לבנות עמוד מכירה עצמאי משלו). הרכיב הזה מתאים לא רק לחנויות, אלא לעסקים המבקשים להציג תוכן רב באתר דוגמת קורסים, קטלוגים ותכנים שונים בעלי מבנה דומה עם תוכן שונה.

מערכת טפסים ושאלונים ללא מגבלה

בעבר טפסי יצירת קשר של ויקס היו מאוד מוגבלים ואפשרו איסוף מידע מועט מאוד. למשל אם רצית להוסיף שדה תאריך לידה צריך היה להוסיף אפליקציה מיוחדת לכך ותמיד נתקלת במגבלות. מערכת Wix code מאפשרת בניית טפסים ושאלונים ללא מגבלה והמתן תוכן מותאם לגולש בהתאם למה שענה.

תוספות java script מעשירות את חווית הגלישה והצגת המידע

סוף סוף ניתן להוסיף אלמנטים שונים כמו תצוגה על מפות, הגדרות של מעבר עכבר, פתיחה וצמצום אזורי טקסט (Toggle כמו ב wordpress) ועוד.

ממשק עם כל מערכת באמצועת API

בעבר לא ניתן היה לחבר ל Wix מערכת ניהול לקוחות (CRM) או מערכת הנהלת חשבונות. ה API של Wix נפתח ויודע לקבל מידע ממערכות חיצוניות. למה זה טוב? למשל אם תרצו שכל רכישה של לקוח באתר שלכם תפתח חשבונית במערכת החשבוניות שלכם (מחוץ ל Wix) ותשלח ללקוח חשבונית אוטומטית זה אפשרי. המערכות מדברות אחת עם השנייה וכמובן שצריך איש שמבין בקוד כדי לחבר בניהן.

מפגש ב Wix 17.1.18

מפגש ב Wix 17.1.18


מוזמנים לקרוא על כלל רכיבי המערכת כאן של Wix code>>  או ממש לצפות בדוגמאות חיות שהמערכת מאפשרת>>

תפריט קבוע במובייל

כיף שחברה בסדר גודל של Wix מקשיבה לנו – קהילת בוני האתרים ואנשי הדיגיטל. המפגש כלל דיון ועלו שאלות כמו מתי Wix תשפר את זמן הטעינה של האתרים? התשובה היא שהם כבר שיפרו משמעותית בסלולר ובדסק טופ (מסך רחב) והם עדיין ממשיכים לשפר. אני אישית, קיבלתי תשובה על תפריט עליון קבוע שמאוד הגביל את האתרים שבנינו עד היום. לפני חודש בערך השיפור הזה (Fix Menu on mobile שמפשר גלילה בסלולר והתפריט העליון נשאר קבוע למעלה – קלות בניווט) יצא לאור וניתן להוסיף אותו לאתר הסלולרי כך: עומדים על החלק העליון (Header) > לוחצים על change header scroll.

fix menu in wix mobile

fix menu in wix mobile

ואז נפתח התפריט הבא המאפשר לבחור את תצוגת התפריט העליון בסלולר.

fix menu in wix mobile options

fix menu in wix mobile options


סליקה לא רק דרך Leumi Card

נכון להיום Wix מאפשרת סליקה רק באמצעות Leumi Card, אך בקרוב תינתן אפשרות סליקה לחנויות אינטרנטיות לא רק דרך leumi Card אלא גם דרך חברות אחרות וזה מאוד יקל עלינו. ניתן יהיה להוסיף אמצעי סליקה גם דרך דרך Wix Code.

פעם הייתי חסיד של WordPress

בד"כ אני לא כותב פוסטים טכנולוגיים ובכל זאת, לאור הדיון על Wix בעולם הבנייה וקידום האתרים, מדובר בחברה שממשיכה להדביק את הפער מול wordpress ואני שכותב את מילים אלה בבלוג שלי ב WordPress מתכוון בקרוב להעביר את האתר ל Wix בשל נוחות המשתמש והגמישות המקסימלית שהיא מאפשרת עכשיו עם הקוד הפתוח.

#בנייתאתרים #הקמתאתרבוורדפרס

18 צפיות0 תגובות