top of page

תובנות על חיבורי חומרוח

הנבואות המעודדות של נוסטרדמוס ממש קרובות - עוד בימינו, עפ"י שיחותיו עם דלורס קאנון

עודכן: 14 ביולי

דלורס קאנון (1931 - 2014) הקדישה את חייה לאיסוף מידע על עולם הרוח, כתבה 17 ספרים מתוכם 3 כרכים על השיחות שניהלה עם נוסטרדמוס כשהו חי בין השנים 1503 - 1566 בצרפת והיא מתקשרת עמו דרך המטופלים שלה בשנות השמונים בתהליך של היפנותרפיה (היפנוזה).איך יתכן שאנחנו יכולים לתקשר עם אנשים שחיו בעבר?

קשה לנו להבין את זה, אך הזמן הליניארי שבו אנו חיים - עבר, הווה ועתיד הם אשלייה. למעשה יש רק את הרגע הזה ודרכו התודעה שלנו יכולה "לנסוע" לחוויות שהאנושות כבר חוותה וכאלה שיש פוטנציאל שתחווה.


באותם ימים דלורס הייתה מופתעת מאוד מהתהליך כאשר נוסטרדמוס הופיע דרך אחת המטופלות שלה (ואח"כ מטופל) בהיפנוזה וביקש לבאר דרכה את הנבואות שרבים ניסו להבין וכשלו. נבואות נוסטרדמוס נכתבו כתקצירים של 4 שורות בצרפתית, הם היו עשירים בדימיים וסמלים סתומים. לאורך השנים נכתבו ספרים רבים שניסו להבין את כוונת נוסטרדמוס, אך לשווא - המסרים לא הובנו או הצליחו להתקבל בתודעה הכוללת.


הסיבה שנוסטרדמוס כתב את המסרים בקודים היא הכנסייה הקתולית ומוסד החקירות שלה - האינקווזיציה. באותם ימים אסור היה לכתוב או להעביר מסרים שאינם עולים בקנה אחד עם האג'נדה של הכנסייה ומי שהפר את הכללים נאסר, הוצא להורג, עונה או הועלה למוקד. נוסטרדמוס שנקרא אז - מישל דה נוטרדם, למד מקודמיו (למשל מלאונרדו דה ווינצ'י) והקפיד לא לחשוף את הבנותיו וידיעותיו.


מה הסיבה שחשוב היה לנוסטרדמוס שהמסרים שלו יובנו כפי שהתכוון?

מעבר לכך שהפרשנויות לנבואות נוסטרדמוס היו שגויות, רוב נבואותיו מספרות על תהליך קשה ומורכב שהאנושות תעבור במהלך המאה ה 21 - מלחמות, פגעי מזג אוויר, רעידות אדמה, שריפות, שטפונות, רעב ובצורת, לצד מלחמות עקבות מדם, אך יש לטענתו דרך לשנות את הגורל הזה. נוסטרדמוס טען שהבחירה החופשית של בני האדם תכתיב האם וכיצד יתרחשו נבואתיו. למה הכוונה? והנה הפרשנות שלי: כיום אנו מכירים כבר את המושג עולמות מקבילים ממכניקת הקוונטים. כל בחירה של אדם בחומר (במציאות הפיזית) מתרחשת בתדר מסויים ובמקביל אליה מרחשות כל הבחירות שיכול היה לעשות (בתאוריה) מהתדר הנמוך ביותר לגבוה ביותר. על אותו משקל האנושות מייצרת מצבים פיזיים מסויימים כקולקטיב שהם בחירה אחת במציאות הפיזית מתוך אין ספור אפשרויות של עולמות מקבילים. נוסטרדמוס למעשה מציע לנו לבחור במציאות פיזית בתדר גבוה יותר ממה שהוא חזה, כדי שלא נצטרך לעבור את הסיוט שהוא ראה בנבואות שלו. כלומר הבחירה החופשית שלנו יכולה להעביר אותנו את התקופה בפחות נזק.


כיצד הבחירה שלנו יכולה להיות בתדר גבוה יותר?

אם למשל נחליט לא לצאת למלחמות, או שבשלבים מסויימים נקבל החלטות יצירתיות של פירוק נשק לטובת חלוקה אחרת של משאבים בכדור הארץ. אם נבין שנוכל לפתח טכנולוגיות שיאפשרו שגשוג ולא מאבק, אם נחליט שפשרה היא לא כניעה, אם נבין שאנו יכולים להכיל צרכים של אנשים אחרים כמו צרכים של עמים, אם נבין שאנו מחוברים אחד לשני ותלויים אחד בשני - יתכן שנוכל לעבור את התקופה במינימום נזק. אם פחד יפסיק לנהל אותנו וננער מעלינו את מנגנוני השליטה והתלות, נוכל לבחור בתדר גבוה יותר. מה הסיכויים שזה יקרה? לדעתי קטנים משום שרק כאשר האנושות נדחקת עם הגב לקיר ואין לה ברירה היא מסכימה להשתנות. ולהדחק אל הקיר זה אומר להלחם, להרוג, לחוות רעב וסבל עד שמבינים שהיה לנו די מזה ובוחרים להשתנות.


הנה סרטון שמסכם בקצרה את העבודה המעמיקה מאוד של דלורס קאנון בשיחותיה עם נוסטרדמוס:


190 צפיות0 תגובות

Kommentare


bottom of page